نوشته های خودمونی احسان

در کوی ما شکسته دلی میخرند و بس...بازار خودفروشی از آن سوی دیگر است.

موشکِ کاغذیِ سفیدم!

خداحافظ موشکِ کاغذی سفیدم! (در پیش زمینه آبی)..یادت بخیر!!!

نمیدانم از کی پالایش شدی؟ ولی امروز متوجه شدم که بدون پالایششکن! نمیتوان ورودی به تو داشت...

یادت بخیر..با تنی خسته از وایبر زیر سایه‌بانت جاخوش کردیم و بسانِ رهگذری خسته و تشنه، به تنِ نحیف و خمیده ات تکیه زدیم...چه روزهایی بود!!...دسته دسته آمدیم و سرزمین آبی رنگت را سبز کردیم با حضورمان، کی فکرش را میکرد که ما شهرکی تازه تاسیس را به کلانشهری بیست میلیونی تبدیل کنیم؟....خودمان ارتشی شده بودیم برای خودمان! کسی فکر نمیکرد این جا بتواند کانال و قناتی حفر کند  چه برسد به آنکه کسب و کار راه بیندازد....همین کانالِ گیزمیز رحمت الله علیه  تا دیروز آنقدر پیشرفت کرده بود که با یک و هفت دهم میلیون کاربر، برای تبلیغات روزانه، رقمی در حدود 400-500 هزار تومان شاید اندکی بیشتر یا کمتر، درآمد داشت! (راست و دروغش گردن ناقلش!) کی فکرش را میکرد؟ حتی همین رئیس جمهور خودمان که پیروزیش در انتخابات را  در دورِ اول و شاید هم دورِ دوم مدیون تو بود، امّا به تو وفا نکرد، امروز دیدم از کابینه اش پیام رسانده که کی بود؟ کی بود؟  مانبودیم! ولی زدند و تو را پالایش کردند!

گفتند اژدادت(=اجدادت) گبر و یهودی هستند و تو دستاویز سیاسی شدی..میگویند با فروش اطلاعات ما ایرانیها که هشتاد درصد کاربرانت را تشکیل میدادیم 150 میلیون دلار یا بیشتر درآمد داشتی...واقعا؟ یعنی اطلاعاتِ ما ابرانیها اینقدر میارزد؟ میگویند میخواستی با گرام ما را سکّه‌ی یک پول کنی؟ جانِ پاول؟؟!!..به چهره معصومت نمیاید.. اصلا چرا نیامدی در ایران نمایندگی بزنی؟ دو تا سِرور هم اینجا می‌گذاشتی؟ چه می‌شد؟ نکند اصلا تو یهودی هستی؟ جانِ مادرت راستش را بگو؟  یعنی تمام دردِ دلهایی که با سهیلا داشتم را تو هم خواندی؟ دیدی من و سهیلا چقدر با هم حرفِ مشترک داریم؟ جان تمام عزیزانت، لااقل از نقطه ضعفِ من در برابر سهیلا که همانا عشق و محبّتِ من به اوست به جایی خبر نرسان! پیش خودمان هزار نفر باشد! بگو جانِ احسان نمیگویم؟؟!!! نشنیدم! بلندتر بگو!! (دوستان قضیه سهیلا صرفا جهت افزایش بارِ درام و عاطفیِ این پست است، خیلی شاخکهایتان تیز نشود خبری نیست بوخودا :))))

موشکِ کاغذی سفیدم! چه شبها که فکر و ذهن دانشجوها پیش تو نبود، چه جزوه ها و عکسهایِ تخته وایت بردِ اساتید که در آن با خطِّ خرچنگ قورباغه، کلی ایکس و ایگرگ را کلّه هم کرده بودند، در بستر ارتباطی تو نچرخید! چقدر سئوالات تمرین و فایلهای ای بوک کتاب که برای دانشجوها نگذاشتم....یادش بخیر...تو رقیب وبلاگ درسیِ من شده بود و وقتی آدرس وبلاگم را به دانشجویان معرفی میکردنم همه مطالبه کانال و گروه داشتند....یادش بخیر...اوایل همه در گروه‌ها و کانا‌ل‌ها، عکس های همدیگر را چک می‌کردیم..خدا از سرِ تقصیراتمان بگذرد! بعدا فهمیدیم که کار خوبی نیست...

چه گَرده ها و چه دورهمی هایی که زیرِ چراغِ گِردسوزِ تو تشکیل نشد و چه دلبران، که از طریقِ تو به آغوشِ یار نرسیدند! چه گروه‌های فامیلی که قرار هایِ شب نشینی در آن سِت نشد...قرار جلسات،  تشکیل یا عدم تشکیل کلاسها و ....اصلا برنامه زندگیمان را کامپلت(تمام و کمال) در اختیار گرفتی!

اخبارِ پلاسکو و هواشناسیِ اصغری و قسمت های عشقِ اجاره ای و شوخی هایِ جناب خان و اخبار پیروزی ترامپ و زلزله و سوریه و ....همه را از تو باخبر شدیم...، کنار میله های استیلِ مترو، پشتِ فرمانِ ماشین، سرِ کلاس، روی میز صبحانه، وسط جلسه کاری، زیرِ پتو، بعضیها حتی در حمام و عدّه دیگری گلاب به رویتان در دستشویی!!، همه سرگردان و متحیّر در کانالها و گروه هایت می‌گشتیم و می‌گشتیم .....انگار که تو طلسم کرده بودی ما را..کسی چه می‌دانست؟ گویا تو از نقطه ضعف ما با خبر بودی و رگ خواب ما را می‌دانستی، از کمبودِ ما باخبر بودی که ایرانیهایی که هنر نزدشان است و بس، خوش ذوق و خوش قریحه اند، فقط یک پیام رسان کم دارند تا کلا زندگیشان را ببرند داخل پیام رسان! 

کسی چه می‌داند؟.....اینقدر دلکش و جذّاب بودی که همه را مشغول کردی!....همه و همه.....دیروز که سه ساعتِ تمام در ترافیکِ باران زده همّت گیر کرده بودم حتی راننده ها مشغولِ تو بودند و جلویشان که خالی می‌شد، متوجه نمی‌شدند..مجبور بودم بوق برنم که آخر عزیزِ لامصّبم، برو جلو دیگر، بقیه می‌آیند جایت را می‌گیرند! اما امشب چه؟ امشب رانندگان حتما هوشیارترند ولی چه فایده؟ حالا که من نیستم؟

موشکِ کاغذیِ من! در نبودِ تو الان رقیب ایرانیت،سروش، هشت میلیونی شده! ولی تو جذّابیتِ دیگری داشتی! مثل این است که بگویند بجایِ سریالهای شبکه ضالّه و منحرف بووووووق، بیایید سریالهای شبکه آی فیلمِ صدا و سیما را ببینید! خب معلوم است سخت است دیگر....یادم هست آن زمان که وایبر زنده بود، من با وایبر ارتباط برقرار نکردم اما تو حتی قاپِ منِ بدگوشت را هم دزدیده بودی!

خیلی وقتِ ما را گرفتی موشکِ کاغذیِ من....از آنطرف خیلی اخبار را به ما رساندی، خیلی لینک ها برقرار کردی ،سئوالات و نمونه سئوالات و خدمات علمی هم داشتی...ولی  نمیدانم آنان که عمری در تو صرف کردند آیا می‌توانند از آموزه هایی که در کانالهای تو یا گروه‌های تو کسب کردند چند صفحه ای بر روی کاغذ بیاورند؟ حتما می‌توانند؟ اصلا مگر بنا بود تو چیزی یاد بدهی؟ راستی چقدر گیف در تو دیدیم...چقدر جوک خواندیم و چقدر استیکر فرستادیم!!!.راستی اگر گیف نمیدیدیم چه می‌شد؟؟

آیا پیام‌رسان نیاز ما نبود؟ نیاز ما بود؟ الان که موشکِ کاغذیِ سفید به فنا رفته چه؟ با قند شکن همیشه میتوانیم وصل شویم؟ چطور میشود از یک پیام رسان بهتر استفاده کرد؟

خداحافظ موشکِ کاغذیِ سفیدم!

سعید یگانه
۱۲ ارديبهشت ۹۷ , ۰۰:۰۸
احسنت. احسنت
جزاکم الله خیراً

دردنامۀ زیبا و قابل تاملّی بود
بسی محظوظ گشتیم
محفوظ باشید انشاالله

پاسخ :

أسعدالله أیّامکم
شکرا مزیدا حفظکم الله ان شاءالله

ممنون سعید عزیز
واقعا هنوز این چرت و پرتای من قابل خوندنه؟
شما  لطف داری..همین حمایتهای شماست که باعث میشه به چرت و پرت نویسی ادامه بدم
بابت لینک هم واقعا ممنون
زهرا
۱۲ ارديبهشت ۹۷ , ۱۰:۵۰
پس چرا هنوز واسه ما فیلتر نشده؟!!!!
منم ازین انشاها مبخام بنویسم،ازین سوگنامه ها،از سهیل،از موشکی که من صورتیش کرده بودم، هی همه میگن فیلتر شده من میام میبینم نشده...اه...

پاسخ :

شما احتمالا به آب کُر وصل هستید!
اپراتورهای تلفن همراه فیلتر کردن تلگرامو ولی هنوز اینترنت adsl و وای فای فیلتر نشده
تا فرصت دارید بک آپ بگیرید بیان هم پولی بک آپ میگیره براتون
دانشجوی دکترای کامپیوتر هستید ناسلامتی..شما باید به ما این چیزا رو گوشزد کنیدا
ضمنا به سهیل جان سلام برسونید
بی نام
۱۲ ارديبهشت ۹۷ , ۱۲:۳۸
من که با همچین اعجوبه ای محاله خدافظی کنم! یه متنی بود میگفت اگر خورشید را در دست راستم و ماه را در دست چپم بگذارند هرگز سروش را نصب نخواهم کرد :)) موافقم باهاش هرچند سروش رو نصب کردم واسه مواقع اضطرار! والا دیروز دوستم یه عکسی از سروش برام فرستاد، یه سوال کنکوری بود و خواست واسش حل کنم بفرستم براش، خدا شاهده چهار ساعت بعد برام عکسش اومد... یعنی عکس اول برای اون طرفی ها فرستاده شده، بعد اونا تحلیل کردن که آیا این عکس مشکل نداره؟ بعد جلسه تشکیل دادن، آخرش احتمالا دیدن که واقعا سوال، یه تست کنکور بوده خیالشون راحت شده و اجازه دادن برا من ارسال بشه! بعد توی این چهار ساعت با چیز شکن رفتیم تلگرام عکس رو دیدم و حل هم کردم و براش فرستادم و کلی کارای دیگه کردم یهو دیدم الان عکسه از سروش اومد! به امید اون بخوایم بشینیم اگه با کفتر نامه بفرستیم زودتر کارمون راه میوفته! خدا پدر سازنده ی تلگرام رو بیامرزه ولو یهودی باشه! یهود هم دین خداس دیگه...

پاسخ :

چند ساعت پیش با پالایششکن هم نتونستم وصل بشم
من سروش و ایتا رو نصب کردم ولی هنوز نتونستم استفاده کنم، البته باید یکم فرصت بدیم به اینا حداقل به اندازه فرصتی که به تلگرام دادیم
مهمتر از همه اینه که کلی ارز از کشور خارج شد!
بهارنارنج :)
۱۲ ارديبهشت ۹۷ , ۱۳:۰۲
ازون لحاظ:دی

پاسخ :

بله از همون لحاظ!:)
بی نام
۱۲ ارديبهشت ۹۷ , ۱۳:۰۵
یه تلگرام طلایی هست دیشب باهاش بدون چیز شکن رفتم تلگرام! بعید میدونم با فیلتر شکن نره! یه کی دیگه شو امتحان کنین 😂 (یعنی اینقد مهمه ها)
راستی روزتون مبارک :)

پاسخ :

الان خودم با این قند شکن وصل شدم:)))

ممنونم روز شما هم مبارک باشه :)
آلاء .
۱۲ ارديبهشت ۹۷ , ۱۴:۲۵
=))
هیک0چکس اندازه من خوشحال نیست از این قضیه:))

پاسخ :

$$((
حتما این خوشحالیتون باید دلیل خاص و ویژه ای داشته باشه..نه؟
حاج مهدی
۱۲ ارديبهشت ۹۷ , ۱۴:۳۳
چه رابطه ها که متصل و متفرق شد... چه بلاک‌هایی که آنبلاک شد!
واقعا همینی که نوشتی بود. نهادینه شده بود توی زندگیمون. قشنگ دچار قطع عوض شدیم!

پاسخ :

چه آنبلاک هایی که بلاک شد! شما هم اینکاره ای ها آقا مهدی!
ممنون.....میگم چرا امروز همه هاج و واج و حیرونن!!
آلاء .
۱۲ ارديبهشت ۹۷ , ۱۵:۱۳
هیک0چکس!!!!!!هیچکس منظورم بود:)
چون همسرم مدیر چندتا کانال معروف و بزرگ بود
تلگرام هوو من بود به نوعی
قول داده بود اگه فیلتر شه فیلترشکن نصب نکنه
فعلا رفته ایتا و فعالیتش خیلی کم شده اللللحمدالله
بهترین روزهای زندگیمون و گرفت ازموت:))
جوونیمون پای این تلگرام به فنا رفت=)
در جوانی چه کردی؟
مشغول تلگرام بودم:)
خودم هم کانال داشتم خیلی عضو نداشت نزدیک هزار و خورده ای کا خداروشکر اونم متوقف شد دیگه

پاسخ :

ببخشید متوجه نشده بودم که آقای هیک0چکس همسرتون هستن
جوونی همه رو گرفت!
خیلی خوب طراحی شده بود!
ایشالا بره دیگه برنگرده
آلاء .
۱۲ ارديبهشت ۹۷ , ۱۵:۳۱
خواستم بنویسم هیچکس اون شد=))

پاسخ :

::))) اونم درسته
زهرا
۱۲ ارديبهشت ۹۷ , ۱۶:۳۴
من شیمی بودما، سهیل جون هم سلام میرسونه. نکنه جز من مگه زهرای دیگه ای اینجا نظر میزاره که کامپیوتره؟
یادتون باشه شیمییییییییییی
شیمییییبیی
مرسی.اه.

پاسخ :

آخ خدا من رو بخشیده باشه!! (دوبله بعض دوبلورا تو سریالای ترکیه ای) سلام مخصوص برسونید...نه والا نه بلا ..کسی اینجا نیست فقط نمیدونم چرا یه لحظه فکر کردم شما کامپیوتر بودید..اینطور تو ذهنم بود:))))
بله ششششششیییییمممممممممممممیییی
شیمی
شیمی
دیگه یادم موند
علی اسفندیاری
۱۳ ارديبهشت ۹۷ , ۰۰:۰۲
من امروز اومدم مرخصی و دیدم وصل نمیشه کلی ضد حال خوردم
چه لحظاتی رو توش گذروندم هییییی
هیچ وقت از یادم نمیره

پاسخ :

رسیدن بخیر علی جان ....از نظام چه خبر؟ همه چی سر جاشه؟!

چقدر عمرتو تلف کردی علی جان؟؟!!
علی اسفندیاری
۱۳ ارديبهشت ۹۷ , ۰۰:۰۳
من امروز اومدم مرخصی و دیدم وصل نمیشه کلی ضد حال خوردم
چه لحظاتی رو توش گذروندم هییییی
هیچ وقت از یادم نمیره

پاسخ :

سلام
ببخشید علی آقا نمیدونم چرا پاسخ پیامت پاک شده
خلاصه خاطراتی داشتیم با این تلگرام
زهرا
۱۳ ارديبهشت ۹۷ , ۰۰:۱۸
مرسی مخصوص.راستی روز استاد کادو چی دادن براتون ؟بگین میخام پز بهتون بدم.اولین باره کادو گرفتم(اخه تو پست های قبلیتون که از کادوهاتون گفته بودین کلی حسادتم شد)

پاسخ :

این ترم شما دستور فرمودید کلاس بر ندارم بنده هم اطاعت کردم
خودتونم گفتید کلا این ترم کلاس برنمیدارید، اونوقت رفتید کلاس برداشتید کادو هم گرفتید؟!! من با همه اینجوری همه با من اینجوری!(بالحن نقی معمولی!)
کادو نگرفتم ولی یه پسره که ترمای قبل با من کلاس داشت دیروز برام پیامک تبریک فرستاد،
زهرا
۱۳ ارديبهشت ۹۷ , ۰۸:۲۱
نه باور کنید کلاس برنداشتم ولی بچه ها برام کادو اوردن خب چی کنم از بسسسسسسس مهربونمممم چهره ماندگار میشم دیگه
من هر وقت تونستم پول ترم های گذشته را بگیرم آنوقت کلاس برخواهم داشت

پاسخ :

شما رو هم مثل من دوستتون دارن دیگه....ایشالا که میگیرید
منتظر اتفاقات خوب (حورا)
۱۳ ارديبهشت ۹۷ , ۱۴:۱۳
چه امتحانایی که لغو کردیم باهاش:/

پاسخ :

واقعا...چه کلاسایی که کنسل نکردم و دانشجوها رو خوشحال نکردم با این تلگرام!
بهروز ...
۱۳ ارديبهشت ۹۷ , ۲۱:۰۹
منم دیروز یه چیزی درباره تلگرام نوشتم. به نظرم از اون زاویه هم باید دید...

پاسخ :

بله البته از دیدگاه سیاسی هم میشد نگاه کرد
گوشنا صبور
۱۵ ارديبهشت ۹۷ , ۱۹:۵۱
من از تلگرام ناراحتم فیلتر شده
ولی خداییش این گوشی های هوشمند، خانواده های ایرانی و گفتگو رو نابود کرد...نکرد؟

پاسخ :

بله موافقم..کلا فضای مجازی و علی الخصوص تلگکرام...واقعا بلای بزرگی بود...کاملا حساب شده بود...
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
* آرامشی که اکنون دارم،مدیون انتظاری است که دیگر از کسی ندارم(سیلویا پلات)
* تا باد مخالف نباشد، بادبادک بالا نمی رود!
* میخوای واسه هدفت تلاش کنی یا میخوای یه عمر حسرت بخوری؟؟!!
* بندبازها درست موقع سه قدم آخر می‌میرن. چون فکر می‌کنند دیگه رسیدن و اون سه قدم رو با غرور بر‌می‌دارن.
* یگانه صافکار دلهای تصادفی خداست...
Designed By Erfan Powered by Bayan